Oddział w Gorzowie WielkopolskimUczniowie Elektryka z wizytą na Politechnice Poznańskiej

Dzięki mecenatowi gorzowskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich uczniowie klasy 1TA Zespołu Szkół Elektrycznych uczestniczyli w „Poznańskim Dniu Elektryka” zorganizowanym w dniu 24 maja 2018r. przez Akademickie Koło SEP Politechniki Poznańskiej. Od niedawna prezesem AK SEP Politechniki Poznańskiej został były uczeń Elektryka, Jakub Głuchowski, który postanowił nawiązać współpracę z Kołem nr 10 SEP przy Zespole Szkół Elektrycznych przysyłając zaproszenie dla uczniów i nauczycieli na „Poznański Dzień Elektryka”.
Jakub Głuchowski jeszcze podczas nauki w ZSE wykazywał się bardzo dobrymi efektami nauczania, intensywnym udziałem w wielu inicjatywach szkolnych oraz sportowych. W okresie studiów oprócz osiągania bardzo dobrych wyników naukowych, angażuje się również w działalność AK SEP.
Pobyt uczniów na „Poznańskim Dniu Elektryki” obejmował zwiedzanie stoisk firm działających w branży elektrycznej oraz stoisk akademickich kół naukowych.
Oficjalne rozpoczęcie imprezy przez Dziekana Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Zbigniewa Nadolnego odbyło się o godzinie 15. Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu „Kim jest elektryk?” wygłoszonego przez Jakuba Głuchowskiego. Tematyka kolejnych wykładów: „Elektryczność to podstawa” oraz „Czy roboty są inteligentne?” wygłoszone przez członków AK SEP. Następnie przedstawione zostały kierunki studiów Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Po części oficjalnej uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzania Laboratoriów Techniki Wysokich Napięć, Techniki Świetlnej, Robotyki oraz Wytwarzania Energii Elektrycznej.
Uczestnicy imprezy zostali bardzo przyjaźnie przyjęci przez członków AK SEP oraz kadrę akademicką, co przełożyło się na duże zainteresowanie ofertą Politechniki Poznańskiej.
Uczestnicy oraz opiekunowie z Koła nr 10 SEP składają Zarządowi gorzowskiego Oddziału SEP podziękowania za wsparcie finansowe, bez którego udział uczniów w tej interesującej i pożytecznej, o dużej funkcji edukacyjnej nie byłby możliwy.


Data dodania: 04 czerwca 2018
Wyświetleń: 178